Skiareál Špindlerův Mlýn – Winter hockey games

Skiareál Špindlerův Mlýn

Dojezd sjezdovky ve Svatém Petru se změní na hokejové kluziště

Kapacita stadionu, který by měl vyrůst na dojezdu sjezdovky ve Svatém Petru, nebude malá – organizátoři chystají tribuny pro 7500 diváků. Samotná myšlenka na hokej pod širým nebem v netradičním horském prostředí se zrodila už v roce 2019. „Možná bych to neměl říkat, ale ten nápad vznikl v okamžiku, kdy jsme do Špindlerova Mlýna plánovali úplně jinou akci. Spojitost horského prostředí a hokeje nám ale přišla mnohem zajímavější,“ říká Tomáš Vosátka z agentury Eniva. Následovaly obhlídky přímo v areálu Svatého Petra a první zaměřování. „Jakmile jsme si vše odkrokovali a zjistili, že se nám na dojezd sjezdovky vejde hokejové kluziště i s tribunami, začali jsme plánovat seriózněji,“ přiznává Vosátka.


Špindlerův Mlýn je nejmodernější lyžařské středisko v České republice

Vítejte ve špičkovém areálu s velmi výkonným systémem lanovek, který se pyšní přepravou přes 21 000 osob za hodinu. Nejrychleji rozvíjející se lyžařský resort si klade v následujících letech za cíl propojení největších středisek Medvědín a Svatý Petr.

Turistika se ve Špindlerově Mlýně rozvíjela již od poloviny 19. století. První lanovka byla ve Svatém Petru, již tehdy velmi vyhledávaném turistickém cíli, postavena v roce 1947. Špindlerův Mlýn se tak stal centrem českého lyžování.

Nejznámější české lyžařské středisko hostí pravidelně závody na světové úrovni. Svým návštěvníkům nabízí možnost lyžování na 27 km sjezdovek. Pro přepravu mohou lyžaři využít 6 lanovek a 11 lyžařských vleků. Moderní zasněžovací systém garantuje provoz střediska i v případě nepříznivého počasí. Vedle tradičního lyžování mohou návštěvníci využít možnost měřené trati Audi Race Track, navštívit snowpark, nebo vyzkoušet zábavnou jízdu na Fun Track. Samozřejmostí je i večerní lyžování na nejlépe osvětlené sjezdovce v ČR.

Sledujte nás

@skiareal.cz facebook

@skiareal.cz instagram

@Skiareál youtube

def (1)hover
Přehrát video